3

Hızlı Teslimatlı Kampanyamızı Kaçırmayın!

26 Temmuz Çekiliş Gününü Unutmayın!

Haziran Ayı Ekonomi Bülteni Yayınlandı!

FORMU DOLDURUN

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. aracılığıyla nasıl ev ya da araç sahibi olabilirim?

Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. bünyesindeki farklı ödeme planları ile isteyen herkes BANKASIZ ve FAİZSİZ bir şekilde istedikleri yerde; bir eve, iş yerine veya araca sahip olabilirler. İsterseniz çekilişle şansınızı deneyin, isterseniz sabit veya az az artan taksitlerle ödemelerinizi yapın ve teslimat tarihinizi öne çekin. Seçim size kalmış.

Serbest Planlı Tasarruf Programı ile Nasıl Ev ya da Araç Sahibi Olurum?

Bu yöntemde, ev ya da araç almak isteyen tasarruf sahipleri, kendi belirledikleri taksit tutarı, peşinat (isterse peşinatsız) ve vadeye göre oluşturdukları tasarruf planında faizsiz, kredisiz tasarrufunun tamamını NE ZAMAN TESLİM ALACAĞINI BELİRLEYEREK sisteme dahil olur. Gelecek planlarını buna göre yapabilir.

Çekilişli Tasarruf Programı ile Nasıl Ev ya da Araç Sahibi Olurum?

Bu yöntemde, ev ya da araç almak isteyen tasarruf sahiplerine, kendi belirledikleri taksit tutarı, peşinat (isterse peşinatsız) ve vadeye göre oluşturdukları tasarruf planına göre bir teslimat tarihi verilir. Tasarruf teslimatları en geç bu tarihte yapılır. Ancak çekilişli tasarruf programında, belirledikleri plana uygun koşullar sağlandığı takdirde teslimat tutarına HEMEN SAHİP OLMAK MÜMKÜN!

Noter huzurunda yapılan sıra tespiti ile üyelerimizin Ev veya Araç sahibi olması sağlanır. Böylece henüz ilk taksitini ödemiş olsa dahi ilk aydan müşterimiz ev ya da araç sahibi olma şansını kazanır.

Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş.’de kimler müşteri olabilir?

Müşterimiz olabilmek için herhangi bir ön koşul gerekli değildir. Konut veya araç almak isteyip planlarını erteleyen herkes bu sisteme kendine uygun olan şartlar ile dahil olabilir.

Üyeliklerde peşinat verme ya da ara ödeme yapma zorunluluğu var mı?

Peşinat ya da ara ödeme zorunluluğu bulunmaz. Ödeme planınız, bütçenize göre tamamen sizin tercihleriniz doğrultusunda oluşturulur.

Üyeliklerde ek maliyet getiren; faiz, vade farkı ya da başka farklar var mıdır?

Firmamız hiçbir nam altında müşterilerinden faiz ya da ilave herhangi bir masraf almamaktadır.

Tüm müşterilerimiz satın almak istedikleri evin ve aracın resmi ekspertiz ücretini, satın alım sonrası zorunlu ev sigortasını, kaskosunu ve resmi tapu harcını karşılar.

Müşterilerimiz sadece hizmet bedeli ödemektedir.

İstediğim evi alabiliyor muyum?

İsteyen herkes firmamız bünyesindeki ödeme yöntemleri ile Türkiye’de istediği her yerden kendi zevkine göre beğendiği herhangi bir evi peşinatsız, faizsiz ve ek maliyetler olmadan alabilir. Müşterimizin almak istediği evin T.C. sınırları içerisinde, sözleşme ile belirlenen maddi değerde olması ve üzerinde herhangi bir ipotek, haciz vs. olmaması yeterlidir.

İskânı çıkmamış daire alabiliyor muyuz?

Müşterilerimiz ekspertiz firması tarafından sözleşme şartlarına göre değer biçilebilir, ipotek konulabilir üzerinde haciz veya ipotek olmayan, arsa hisseli, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli, iskanı çıkmamış her nevideki konutu alabilir. Ortaklı tapularda Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. tarafından konacak ipotekler gayrimenkuldeki diğer ortakların ipotek için muvaffakiyet vermesi ile gerçekleşebilecektir.

İstediğim arabayı alabiliyor muyum?

Müşterimizin almak istediği araba, sözleşme ile belirlenen maddi değerde olmalı ve üzerinde herhangi bir rehin, haciz vs. olmaması yeterlidir.

En fazla kaç ay taksit yaptırabilirim, taksit miktarı nasıl belirlenir?

Taksit adediniz; tasarruf tutarınıza ve aylık ödeyebileceğiniz taksit miktarınıza bağlı olarak sizin tarafınızdan belirlenir. Ev ya da araç almak isteyen kişiler, 20 aydan 120 aya kadar taksit imkânından faydalanabilirler.

Başvurudan ne kadar süre sonra eve taşınabiliyoruz? Ev almamız kaç yıl sürüyor?

Firmamız tasarruf sahiplerine farklı tasarruf yöntemleri sunmaktadır. Seçmiş olduğunuz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre teslimat tarihiniz değişiklik gösterecektir. Size en yakın şubemizde veya 08502221974 hattımızla sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Taksit ödemeye ne zaman başlayacağız?

Taksitleriniz, üyelik sözleşmenizin ardından, belirlediğiniz ödeme planı doğrultusunda siz istediğiniz zaman başlayacaktır.

Sıra beklemeden almak için ne yapmamız lazım? Hemen alma şansım var mı?

Teslim tarihleri, seçmiş olduğunuz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre değişiklik göstermektedir.Hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmak istiyorsanız hemen www.sinpasyts.com ‘dan başvurunuzu yapabilir, 08502221974’ü arayabilir, şubelerimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Kredi notu önemli midir, kredi kullanılıyor mu?

Tasarruf finansman sektöründe kredi uygulaması bulunmadığı gibi kredi notunuzun da önemi yoktur.

Aynı tasarruf programında taksit ödemesi yapmayan kişiler olursa bu benim teslim tarihimi etkiler mi?

Kesinlikle etkilemez. Tasarruf planına giren kişilerin bazıları taksitini aksatmış olsa dahi bu programda bulunan diğer kişilere olumsuz bir şekilde yansımamaktadır.

Almak istediğimiz evin değeri bize sıra gelene kadar artarsa ne yapacağız?

Serbest Planlı Tasarruf Programı’nda teslim tarihiniz gelene kadar almak istediğiniz evin değerinin artacağı endişesi taşıyorsanız bu durumda bu programın sunduğu bir avantaj olarak seçtiğiniz planda yükseltme yapmakta serbestsiniz.

Banka borcu olanlar müşteri olabilir mi ?

Herhangi bir bankaya borcunuzun olması firmamız ile tasarruf etmenize engel değildir.

Üyelik esnasında ev ya da otomobil gibi varlıklar peşinat olarak verilebilir mi?

Ev ya da otomobil gibi varlıkları peşinat olarak kabul edemiyoruz.

Başta belirlediğim evin değerinde ve taksitlerde değişiklik yapabiliyor muyum?

İhtiyaç halinde evini henüz teslim almamış tasarruf sahipleri, ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini sistem içerisindeki kendisine olabilecek en uygun kampanya modeline göre yükseltebilir ya da düşürebilirler.

Taksit ödemekte zorlanırsam ne olur?

Tasarruf sahipleri, teslimatlarını almadan önce taksitlerini ödemekte zorlanırlarsa Yapı Tasarruf Sandığı “Taksit Erteleme” kolaylığı sunmaktadır. “Taksit Erteleme” yapmak istediğinizde, taksitlerinizi cezasız atlatabilir, daha sonra da toplu ödeme yapmaksızın kaldığınız yerden sıralı ödemelere devam edebilirsiniz.

Ödeyememe durumunda taksit erteleme seçeneğinden faydalansam evimi yine de aynı tarihte alabilir miyim?

Taksit erteleme imkanından faydalanan bir tasarruf sahibinin teslim tarihi taksit erteleme süresi kadar ertelenmektedir. Taksit erteleme hakkı ancak daire tesliminden önce yapılabilir. Teslimden sonra yapılamaz.

Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Peşinat, taksit vb. ödemelerinizi Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş.’nin katılım bankası/banka hesaplarına yapabilirsiniz. Şubelerimizde nakit, elden tahsilat yapılamamaktadır.

Evimi teslim aldıktan sonra taksitleri ödeyemezsem ne olur?

Teslimatını alan tasarruf sahipleri, taksitlerini düzenli olarak ödemekle yükümlüdür. Teslimatın gerçekleştirilmesinden sonra taksitin gününde ödenmemesi halinde, şahısların ödeme geciktirme nedenleri mücbir sebep değil ise, Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. yasal işlem başlatabilir ya da müşteri ile karşılıklı anlaşarak ödeme planını yeniden yapılandırabilir.

Taksitler sabit mi?

Ödeme planlarımız arasında sabit ve değişken taksit seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına tasarruf sahibinin kendisi karar vermektedir.

Başvuru esnasında neler gereklidir?

Başvuru esnasında kişinin kimlik bilgileri ve ikametgâh belgesi yeterlidir.

Yurtdışında yaşayan T.C. Vatandaşları ve Yabancı Uyruklu kişiler Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş.’nin müşterisi olabilir mi?

Evet olabilir, bu konuda bir sınırlama bulunmamaktadır.

Yurtdışından ev alabiliyor muyum?

Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan konutun Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Tapuyu ne zaman alıyoruz?

Tapu belgesi; teslimat tarihleri geldiğinde tasarruf sahibi adına çıkarılmaktadır.

Tapuyu bir başkasının üzerine alabiliyor muyuz?

Sözleşme sahibi ile tapuyu alan kişi aynı olmalıdır. Tasarruf sahibi tapusunu farklı bir isim üzerine yaptırmak isterse devir sözleşmesi ile 1. Derece veya başka bir kişinin tapuyu / ruhsatı almasına imkan tanınabilir.

Peşinatı çek olarak versem olur mu?

Peşinat olarak verilmek istenen çekler sadece tahsil edildiği tarihte peşinat olarak değerlendirilmesi şartı ile işleme alınır.

Sosyal güvencem yok, ev sahibi olabilir miyim?

Bir kefille beraber elbette olabilirsiniz. Herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması tasarruf etmenize engel değildir.

Banka ipotekli evi olanlar size başvuru yapabilir mi, teslim tarihi gelen kişiler alacağı teslimatıyla bankaya olan borcunu kapatabilir mi?

Herhangi bir banka tarafından konutun üzerine ipotek konulması tasarruf etmenizin önünde engel değildir. Fakat satın alınacak konutta tapu devri yapılacak tarihte banka ipoteği var ise bu işlem yapılamayacaktır. Tapu devri yapılacak tarih geldiğinde bankanın ipoteğini kaldırmış olması şartı aranır.

Parayı bize mi veriyorsunuz, yoksa ödemeyi satıcıya mı yapıyorsunuz?

Teslimat zamanınız geldiğinde; size nakit ödeme yapılamamakta, Firmamız sizin adınıza ve sizden aldığı yazılı beyan ile satıcıya sizin namınıza ödeme yapmaktadır.

Evin teslim tarihinde hangi belgeler gereklidir?

Teslim tarihiniz geldiğinde, aldığınız eve “Satılamaz” kaydı koymak için vekaletname, ev alan kişinin ve kefillerinin kimlik bilgileri gerekmektedir. İlgili belediyeden alınmış rayiç belgesi, resim, tapu örneği, tapu takdiyat bilgileri gereklidir.

Kura beklerken kaza geçirsem veya ölsem ne olacak? Ailem devam edebilir mi?

Vefat durumunda haklarınız yasal varislerinize geçecektir.

Emlakçılar gibi mi çalışıyorsunuz?

Firmamız, gayrimenkul veya emlak şirketleri gibi çalışmamaktadır. İhtiyaç duyduğunuz konutu siz kendiniz buluyorsunuz, biz sadece bu ihtiyacınızı güvenli bir şekilde yerine getirmek için size hizmet veriyoruz.

Ev alma hakkımı başkasına devredebilir miyim?

Ev almaktan vazgeçen kişiler, haklarını gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devredebilirler.

Aldığım evin kalan ödemelerini vadesinden önce kapatabilir miyim?

Evini teslim almış kişiler, kalan ödemelerini vadesinden önce tamamlayabilirler.

Var olan evimizi size satabiliyor muyuz? Ev alma ile ilgileniyor musunuz?

Firmamız müşterilerinden ev satın almamaktadır.

Takas gibi bir seçenek var mı?

Takas uygulaması bulunmamaktadır.

Projemden ayrılmak istersem ne olur?

Projesinden ayrılmak isteyen tasarruf sahipleri, Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. ile olan sözleşmesini feshedebilirler. Bu durumda hizmet bedeli hariç ödemiş oldukları taksitleri, varsa peşinat ve ara ödemelerini iade alabilirler.

Alınan evi / işyerini kiraya verebilir miyim?

Aldığınız evin/işyerinin tüm kullanım hakları tarafınıza aittir. Taksit ödemelerinizin bitimine kadar evinizi/işyerinizi satmak dışında dilediğiniz şekilde kullanabilir, kiraya verebilirsiniz.

Teslimatlarınız hangi günler yapılmaktadır?

Teslimatlar, müşterinin sözleşmeden doğan tüm edimlerini yerine getirmesinin akabinde bir sonraki ilgili ayın 1’i ile son günü arasında yapılmaktadır.

Tapu rayici çıkarsa bu sorun olur mu?

Sözleşme bedelinin altında bir rayiç bedeli çıkarsa müşteri tapu harcını bu durumda sözleşme bedeli üzerinden ödeyecektir.

Rayiç bedeli sözleşme bedelinin üzerinde ve ekspertiz bedeli minimum sözleşme bedeli kadar çıkmış ise müşteri tapu harcını ilgili rayiç bedeli üzerinden ödeyecektir. Sözleşme tutarının altında ekspertiz bedeli olan konutlar için ise teslim işlemi yapılması için ek teminatlar istenir.

Evi taksitlere böldürdüğümüz zaman tapusu bize hemen veriliyor mu?

Sözleşmesindeki belirlenmiş teslimat tarihi veya çekiliş ile kendisine sıra gelen tasarruf sahiplerinin tapuları hemen verilmektedir. Sözleşme imzası ile tapu işlemi yapılmaz. İpotek kaldırma işlemi ise müşterimizin borcunun bitişi ile gerçekleşmektedir.

Ticari İletişim İzni hakkında bilgilendirme

Bu izin ile birlikte, bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin; tarafınıza çeşitli hizmet ve ürün grupları hakkında bilgi verebilmek ve bunlara ilişin olarak çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi ve size özel tanıtım, promosyon, reklam, satış, pazarlama, anket ve benzeri amaçlı her türlü elektronik iletişimin kısa mesaj (SMS), görüntülü ve sesli mesaj (MMS), elektronik posta, mektup, telefon, çağrı merkezi, otomatik arama ile whatsapp ve benzeri internet uygulamaları üzerinden elektronik iletişim aracı ile sağlanması amacıyla saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlara yönelik hizmet sağlayıcılarımızla paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. Bu bilgiler sadece size sağlanacak hizmetlerin kusursuz sunulabilmesi, olası gönderilerinizin sağlıklı şekilde teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri güvenliği konusundaki hassasiyetimizi paylaşan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden 3. kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır.

Mersis No: 0771-0629-2970-0001
Tel No: 02123102700
Adres: Dikilitaş mah. Yenidoğan sok. No:36
34349 Beşiktaş, İstanbul

İzninizi iptal etmek için ücretsiz olarak; YTS yazıp 3172 SMS gönderebilir, info@sinpasyts.com adresine mail atabilir veya 0850 2221974 Nolu telefonu arayabilirsiniz.

SİNPAŞ TASARRUF FİNANSMAN A.Ş. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA BİLDİRİMİ

Formda verdiğiniz kişisel bilgilerinizi sadece Sinpaş Tasarruf Finansman Anonim Şirketi ve grup şirketlerinin pazarlama ve iletişim faaliyetlerinde kullanacağımızı ve Türkiye Cumhuriyeti 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında koruyacağımızı taahhüt ederiz.

Sinpaş Yapı olarak ticari faaliyetlerimize devam ettiğimiz sürece, bu yasa kapsamında kişisel verilerinizi; sizi, hazırladığımız özel kampanyalardan haberdar edebilmek için, yurt içinde güvenli veri merkezlerinde saklayıp şirketimizin gizlilik anlaşması yaptığı iş ortaklarıyla paylaşabileceğiz. Veri paylaşım tercihlerinizi değiştirmek istediğinizde, isteğinizi info@sinpasyts.com e-posta adresimiz veya 08502221974 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile veri uzmanımıza iletebilir ve üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Bu Bilgilendirme ve Aydınlatma Formu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) ile düzenlenen gerçek kişilerin “Kişisel Verilerinin” işlenmesi ve aktarılması kapsamında hazırlanmıştır. 6698 Sayılı Kanun kapsamında, şirketimiz ile paylaşmış olduğunuz tarafınıza ait her türlü güncel bilgi “Kişisel Veri” olarak kabul edilecektir. Sizlere ait kişisel verilerin güvenliği bizler için büyük önem taşımakta olup, kişisel verileriniz mevzuatın öngördüğü şartlara uygun olarak, mümkün olan en güvenli şekilde ve hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle, mevzuata uygun koşullarda saklanacaktır.

a) Veri Sorumlusu ve Temsilcisi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanun”) uyarınca kişisel verileriniz; “Veri Sorumlusu” olarak Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. (kısaca Sinpaş Tasarruf Finansman) tarafından aşağıda açıklananlar kapsamında işlenebilecektir.


b) Kişisel Verilerinizin Hangi Amaçla İşlenebileceği Toplanan kişisel verileriniz, şirketimiz ve şirketimiz ile iş ilişkisi içerisinde olan gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülüklerinin ifası, güncellemeler ile ilgili bilgilendirme yapabilmek, sizlerle yapılacak sözleşmelerin kurulması ve ifa edilmesi ile kanuni yükümlülüklerin hatırlatılması ve yerine getirilmesi, çeşitli reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, finansman, muhasebe ve hukuk işlerinin yürütülmesi ve takibi, talep ve şikayetlerinizin takibi - Sözleşme süreçlerinin ve/veya hukuki taleplerin takibi , müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve icrası kapsamında anket ve oylamalar ile görüşünüzün alınması, sizler için uygun ürün, proje ve hizmetlerin belirlenmesi, bunların size özel hale getirilmesi ve geliştirilmesi, etkin bir müşteri hizmeti sunulması, mevzuatta, şirket içi politikalarda sizi ilgilendiren değişikliklerin bildirilmesi veya sizi ilgilendiren diğer bildirimlerin yapılması, doğum günü kutlaması, çekiliş veya yarışmalara dahil edilme, hediye verilmesi ve sizin lehinize olan benzeri diğer etkinlik, promosyon ve kampanyaların gerçekleştirilmesi, sizleri elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek, tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek, ziyaretçi profillerimizi belirlemek, istek, talep ve şikayetleri değerlendirmek ve şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesi, sizlerden gelen talep ve soruların cevaplanması amacı ile 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenebilecektir.


c) İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği Toplanan kişisel verileriniz; hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenen, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme ilkelerine uygun olarak işlenir. Ayrıca, KVK Kanunu’nun 8 ve 9’uncu maddelerinde öngörülen şartlara uymak ve gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla, işbu bildirimin (b) maddesi başlığı altında sayılan amaçlarla sınırlı olarak, dolaylı/doğrudan yurtiçi iştiraklerimiz ya da bağlı ortaklıklarımız, şirketimizce hizmet/destek/danışmanlık alınan ya da işbirliği yapılan ya da proje/program/finansman ortağı olunan kamu/özel kurum ve kuruluşlar, şirketler ve sair 3. kişi ya da kuruluşlara, şirketimizin bağlı şirketleri, danışmanları, hissedarları ya da çözüm ortakları diğer grup şirketleri, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve diğer yetkili kurum ve kuruluşlar, tedarikçileri veya alt yüklenicileri ile 6698 Sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde paylaşabilir. Sinpaş Tasarruf Finansman, kişisel verilerinizi, gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla Türkiye içinde bulunan sunucularda veya diğer elektronik ortamlarda işleyip saklayabilir.


ç) Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi Ve Hukuki Sebebi Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından farklı kanallardan (Sinpaş Tasarruf Finansman’ın merkezi, şubeleri, acenteleri, satış ofisleri veya diğer alt yüklenicileri veya iş ortakları ile iletişime geçebileceğiniz ofis ve diğer fiziki ortamlar, çağrı merkezleri, internet siteleri, mobil uygulamalar ve benzeri elektronik işlem platformları, sosyal medya veya diğer kamuya açık mecralar aracılığıyla, düzenleyecekleri eğitim, konferans ve benzeri ortamlara katılmanızla, tahkikat yöntemiyle veya diğer grup şirketleri veya anlaşmalı oldukları diğer kişi ve kuruluşlar kanalıyla yazılı, sözlü, ses veya görüntü kaydı veya diğer fiziksel veya elektronik ortamda vb. ) elde edilebilir. Kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (b) ve (c) maddelerinde belirtilen amaçlarla toplanabilecek, işlenebilecek, aktarılabilecek ve saklanabilecektir. Kişisel Verileriniz, hukuki yükümlülüklerin gerektirdiği süreyle ya da ilgili mevzuatta izin verilen süreyle mevzuata uygun koşullarda saklanmaktadır.


d) Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, aşağıda düzenlenen yöntemlerle Şirketimize iletmeniz durumunda, Şirketimiz talebinizi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca bir ücret öngörülmesi halinde, Şirketimiz tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;


- Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
- Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
- Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
- Yurt içinde kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
- Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
- KVK Kanunu’nun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
- İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
- Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak Şirketimize iletebilirsiniz. KVK Kanunu’nun 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi www.sinpasyts.com adresindeki formu doldurarak, formun ıslak imzalı bir nüshasını Sinpaş Tasarruf Finansman A.Ş. Müşteri İlişkileri Departmanı’na hitaben “Dikilitaş Mah. Yenidoğan Sok. Sinpaş Plaza No:36 Dikilitaş-Beşiktaş/İSTANBUL ” adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletebilir veya noter kanalıyla gönderebilirsiniz. Şirketimizin KVK Kanunu’nda olabilecek değişiklikler ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek yöntemler nedeni ile bu aydınlatma bildiriminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.